Пам’яті Івана Семеновича Косенко

10 квітня 2022 року пішла з життя чудова людина, видатний вчений, дендролог, директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, доктор біологічних наук, професор Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, повний кавалер ордена «За заслуги», Заслужений працівник культури України, член-кореспондент НАН України Косенко Іван Семенович.

Понад половину свого життя Іван Семенович присвятив одному із Семи чудес України – Національному дендрологічному парку «Софіївка» НАН України. Очолюючи цю унікальну пам’ятку архітектури, він зумів вдихнути в неї нове життя і перетворити на потужну наукову установу, яка отримала статус національної. Завдяки його неабияким організаторським якостям Національний дендрологічний парк «Софіївка» швидко відновився після жахливих наслідків катастрофічної повені у 1980 році, став ще гарнішим та відновив свою справжність. Свідченням цього є включення Софіївки до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Попри ці великі посади та заслуги Іван Семенович Косенко залишався простою та доступною людиною. Ветерани Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ неодноразово відвідували парк «Софіївка». Іван Семенович особисто зустрічав нашу делегацію, проводив бесіди з ветеранами, розповідав про відновлення парку, виділяв найкращих екскурсоводів. Іван Семенович брав участь в організації наших спільних заходів щодо проведення концертів та музичних вечорів у парку «Софіївка».

Ми, ветерани завжди будемо згадувати зустрічі з цією непересічною людиною, яка зберегла та розвивала для всіх нас унікальний парк «Софіївка», зробила величезний внесок у розвиток української науки.

Пам’ять про Івана Семеновича Косенка завжди буде у наших серцях.

Київська організація ветеранів Ракетних та космічних військ

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*