Фільми

Документально-публіцистичний фільм «Під чужим ім’ям» (1999)

Коротке і трагічне життя людини покладене в основу цього фільму — полтавця Юрія Кондратюка-Шаргея. З одного боку, з ним пов’язане чи не найвище досягнення людства в космосі — висадка людини на Місяць здійснена за його ідеєю по трасі, знаній тепер у світовій науці як «Траса Кондратюка». З другого — трагічні родинні обставини, раннє сирітство, неможливість здобути вищу освіту та легально займатися головною справою свого життя, самотність, майже жебрацтво, розчарування, руйнування всіх задумів.

Від цього генеального самоука на землі не лишилося нічого, навіть могильного горбка. Бо рядовим зв’язківцем, ополченцем першовідкривач місячної траси загинув на фронті у сорок другому.

Важко сказати, наскільки б раніше почала свій зоряний шлях вітчизняна космонавтика, якби його життя склалося інакше. Геній і влада — одвічна філософська проблема, яку на конкретній гіркій долі намагається осмислити цей документально-публіцистичний фільм.

Пів життя він прожив під чужим іменем і під чужим-таки ім’ям увійшов у світову історію науки. Досліджуючи його життєву історію, на екрані часом відкриваються нові сторінки і подробиці, проте автори фільму далекі від думки, що це остаточний варіант біографії. Бо справжнє життя Кондратюка-Шаргея ще й досі має багато загадок і таємниць, мов зворотний бік Місяця.

_____________________________________________________________________________________________________________

Документально-публіцистичний фільм «Зоряний капітан» (2001)

Більшості наших співгромадян це ім’я нічого не скаже. Усе, про що розповість екран, раніше було таємницею.

Навіть державною таємницею. Цей фільм-портрет відкриває сучасникам цілий невідомий людський материк. Адже довгі десятиліття ім’я академіка В.Г. Сергєєва мало про що говорило невтаємниченим, хоч і мав загадковий академік усі найвищі відзнаки — дві золоті зірки Героя, три лауреатських звання. Бо був сам персоною абсолютно закритою, а таємний об’єкт, який він очолював у Харкові, охоронявся так ретельно, що на його заповітну територію доступ мали лише перший секретар обкому та завідувач оборонного відділу. І все через те, що людина-невидимка, Генеральний конструктор Сергєєв працював на оборону і космос.

Фільм розповідає про речі, раніше недоступні для широкого загалу. Адже творив академік Сергєєв і його ОКБ-692 святая святих — бортові системи управління, які є мозком ракет. У його творчому доробку неперевершені й досі в світі ракетні шедеври — системи управління бойовим комплексом SS-18, який свого часу американці з переляку нарекли «Сатаною», та космічним гігантом «Енергія — Буран».

Талановито використавши всю палітру мистецьких засобів екранної публіцистики, автори зуміли створити привабливий образ цілісної особистості, розкрити грані неповторного людського характеру керманича великого творчого колективу, який працював на самому вістрі науково-технічного прогресу ХХ століття.

_____________________________________________________________________________________________________________

Фільм «О.М. Макаров. Покликаний часом» (2001)

ФІльм Національного космічного агентства України, присвячений Олександру Максимовичу Макарову — Генеральному директору Південмашу в 1961-1986 роках.

_____________________________________________________________________________________________________________

Документально-публицистический фильм «Река его жизни» (2003)

Этот фильм рассказывает об одной непростой человеческой судьбе. Как полусирота из глухого и бедного полесского села, где даже воду в колодцах было нелегко раздобыть, пошел за наукой в университет, а затем в самое современное дело ХХ века и каких успехов он там добился своей настойчивостью, работоспособностью, своим аналитическим умом. То, что Президент Украины Л. Д. Кучма удостоен наивысшей в бывшем СССР премии — Ленинской, известно немногим. Так как молодой, в тридцать шесть, ведущий конструктор КБ «Южное» лауреатом стал по засекреченному ракетно-космическому списку.

 Он закончил физтех, закрытый тогда факультет, где готовили ракетчиков. Среди молодых специалистов КБ его заметил и выдвинул сам ракетный бог — Михаил Кузьмич Янгель. Это с его легкой руки Леонид Кучма прошел в ракетостроении путь от простого инженера до первого заместителя генерального конструктора КБ «Южное» и генерального директора легендарного завода-гиганта «Южмаш».

_____________________________________________________________________________________________________________

Документально-публіцистичний фільм “М. Янгель. Доля” (2005)

За життя ці люди були невідомі суспільству, оточені непроникною таємницею, і лише після смерті їхні імена називалися в некрологах, підписаних вищим керівництвом країни. Герой цього фільму був один з них, з безіменних геніїв.

Сам час покликав його, щоб убезпечити світ від ядерної загибелі, щоб усі ми мали спокій, благополуччя, свій дім. Двічі Герой, двічі лауреат, двічі академік, видатний учений і видатний конструктор. А чи були в нього самого за цим золотим фасадом внутрішній спокій, щастя, дім?..

Глуха запона секретності зумовлена тим, що ці люди-невидимки володіли найбільшими державними таємницями — найсучаснішою ракетною технікою як бойовою зброєю та інструментом пізнання космосу. Коли з міркувань великої політики вирішили продемонструвати на космодромі Байконур президентові Франції Шарлю де Голлю грізну міжконтинентальну ракету КБ Янгеля, самого конструктора йому не представили. Вважали, мабуть, більшим державним секретом, аніж сконструйована ним зброя.

Про непросту долю цієї непересічної людини, сповнену злетів і трагедій, у яскравій екранній формі й оповідає цей захоплюючий фільм.

Раптово померлий в зеніті слави, академік залишив після себе принципово новий напрям у ракетобудуванні, потужне й динамічне КБ , яке тепер носить його ім’я, творчі заповіти дніпропетровської ракетної школи, що працюють і понині, утверджуючи нову Україну як світову космічну державу.

“М. Янгель. Доля” (2005). 1 серія

“М. Янгель. Доля” (2005). 2 серія

_____________________________________________________________________________________________________________

Документальный фильм «Человек-легенда Б.Е. Патон» (2016)

_____________________________________________________________________________________________________________

Документальный видеофильм «Миссия Генерального конструктора» (2017)

Фильм «Миссия Генерального конструктора» подготовлен к 80-летию со дня рождения Генерального конструктора ракетно-космической техники, академика Станислава Николаевича Конюхова.

_____________________________________________________________________________________________________________

Документально-публицистический фильм Владимира Петровича Платонова «ЯНГЕЛЬ» (2003)

Серия 1. «Устиновский десант»

Серия 2. «Параллели»

Серия 3. «Сандаловое дерево»

Серия 4. «Черные тюльпаны Тюра-там»

Серия 5. «Колоссаль»

Серия 6. «Паритет»

Серия 7. «Лунная ночь на Днепре»

Серия 8. Сибиряк с душой запорожца»

Серия 9. «Минометный старт»

Серия 10. «Поэма огня»