12 квітня відзначається Міжнародний день польоту людини в космос та День працівників ракетно-космічної галузі України. З нагоди цього свята члени Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ відвідали Київський радіозавод – одне з провідних підприємств ракетно-космічної галузі України.
Відвідування саме цього заводу не було випадковим, оскільки підприємство є близьким для Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ, багато її членів є колишніми працівниками підприємства, зокрема і голова організації, полковник Олександр Наумов декілька років працював на заводі у військовому представництві.
Делегацію ветеранів-ракетників зустрів голова правління ПАТ «Київський радіозавод» Микола Сторожук. Він привітав учасників зустрічі з професійним святом та особисто провів екскурсію музеєм «Київського радіозаводу», який був відкритий до 30-ої річниці утворення заводу.
Музей показає історію створеного в 1953 році заводу союзного значення, який протягом декількох десятиліть функціонував як найбільший виробничо-технічний комплекс щодо створення й виготовлення складних систем керування ракетно-космічної техніки, в т.ч. для комплексу «Енергія-Буран», орбітальних станцій, а також систем керування та стиковки «Ігла» та «Курс» з використанням новітніх технологій, мікроелектроніки та точної механіки.
На стендах музею, у натурних зразках показана типова продукція основних виробництв заводу – механічного, інструментального, мікроелектронного, друкованих плат, складального, а також представлені передові технологічні процеси, прогресивне устаткування, розкрита географія поставок виробів усередині країни й за рубіж.
Голова правління Микола Сторожук, голова організації ветеранів-ракетників Олександр Наумов та інші учасники зустрічі обговорили проблеми сучасного стану ракетно-космічної галузі України, поділились спогадами про спільну роботу на заводі. З великим теплом учасники зустрічі згадували видатного організатора виробництва ракетно-космічної техніки, генерального директора ПО «Київський радіозавод» з 1970 по 1996 рік, Героя соціалістичної праці Дмитра Гавриловича Топчія.
Наприкінці зустрічі всі її учасники отримали у подарунок книгу «Дарниця: роки, події, люди», велика частина якої присвячена історії «Київського радіозаводу».







Так держать дорогие друзья.
Обучаясь на втором курсе авиационного института услышал новость: «Человек в Космосе!». Это событие поразило многих моих коллег. Просто было удивительно после маленького шарика, после первых лётчиков-собачек … и Уже — человек! Какое надо было иметь самообладание, чтобы решиться на такой полёт! После таких чувств неудивительно не только ликование людей в нашей стране, но и во всём мире, куда приглашали нашего знаменитого космонавта -Юрия Алексеевича Гагарина. Сейчас бы ему было всего 90 лет и он мог бы быть ещё среди нас — легенда мирового успеха не только нашей страны, а и всего человечества!
Как хорошо, что в нашей стране ещё сохранились такие места, где берегут память об участии наших людей в тех героических делах, когда-то прославлявших нашу страну!