День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей пам’ятний день встановлений Указом Президента України в 2004 році та приурочений до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

Всього після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але наймасштабнішою та найтрагічнішою стала війна в Афганістані (1979-1989). Вона тривала 10 років, а через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат: 620 тисяч радянських військовослужбовців, з них 150 тисяч — українці. За офіційними даними, під час війни в Афганістані загинули понад 15 тисяч військових, Україні вона обійшлася у понад 4 тисячі загиблих.

Зараз в Україні більше 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них більше 8 тисяч мають поранення, а понад 6 тисяч — інваліди.

15 лютого по всій Україні проходять урочисті заходи зі вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Щороку у столиці цього дня покладають квіти до Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані. У храмах та монастирях підносять молитви за загиблих і померлих в ході військових місій на територіях інших держав, а також за живих учасників та членів їхніх родин.

Війну в Афганістані дехто називає загарбницькою, хоча для солдатів, які пройшли через неї, це було виконання обов’язку перед державою. У 2014 році тисячі воїнів-афганців одними із перших відправилися добровольцями на український Схід. Вони і сьогодні захищають нашу державу від агресора, а деякі віддали життя за Україну.

Сьогодні, у цей скорботний день, ми схиляємо голови перед воїнами, які віддали своє життя виконуючи військовий обов’язок. Низький уклін родинам, які виховали таких синів-героїв. Ціна мирного неба занадто велика для кожно з нас, ми завжди будемо про це пам’ятати.

Шановні ветерани війни в Афганістані, шановні сім’ї воїнів-афганців! Сьогодні, ви є прикладом героїзму та патріотизму для молодого покоління. Від щирого серця бажаємо вам миру, щастя, злагоди, достатку, впевненості в завтрашньому дні, міцного здоров’я та довгих років життя! Честь вам і слава!

Голова Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ, полковник Олександр Наумов

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.


*