День пам’яті та перемоги над нацизмом: столиця вшанувала героїв Другої світової війни (ФОТО)

8 травня 2026 року, у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, у столиці відбулася церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата в парку Вічної Слави.

Участь у церемонії взяли заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда, голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Наталія Кондрашова, директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Максим Бученко, представники Організації ветеранів України, Київської міської організації ветеранів Ракетних та космічних військ, Київської міської асоціації ветеранів-підводників, інших ветеранських громадських організацій, а також кияни — діти війни, військовослужбовці Збройних Сил України та представники громадськості.

Під час заходу присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу.

«Для України пам’ять про Другу світову війну — це насамперед пам’ять про людей, про мільйони життів, які забрала війна, про зруйновані родини й міста. Сьогодні ці події ми сприймаємо особливо гостро, адже українці знову переживають війну, втрати, окупацію та боротьбу за свою свободу», — зазначила Марина Хонда.

Україна зазнала одних із найбільших втрат у Другій світовій війні. За різними оцінками, загинуло близько 8 мільйонів українців. Значних руйнувань зазнав і Київ, який пережив окупацію, бомбардування, масові розстріли в Бабиному Яру, примусові вивезення населення та масштабне знищення міської інфраструктури. Після завершення війни столицю фактично довелося відбудовувати заново завдяки щоденній праці та зусиллям тисяч киян.

«Нині в Києві проживають 96 учасників бойових дій Другої світової війни та майже 35 тисяч дітей війни. Сьогодні наш обов’язок — не лише зберігати пам’ять про Другу світову війну, а й підтримувати людей, які пережили її та зберігають живі свідчення тих подій», — наголосила Марина Хонда.

З нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до ветеранів, киян і всіх українців також звернувся голова Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ, полковник Олександр Наумов. У своєму привітанні він підкреслив, що 8 травня є не просто історичною датою, а символом незламності людського духу, жертовності мільйонів і великої ціни, заплаченої за право жити на вільній землі.

Він наголосив, що цього дня українці з особливою вдячністю вшановують усіх, хто боровся з нацизмом, захищав рідну землю, вистояв у найтяжчих випробуваннях і виборов для наступних поколінь шанс на життя. Полковник Наумов закликав берегти пам’ять про полеглих, фронтовиків, працівників тилу, в’язнів концтаборів і дітей війни, чиї долі були понівечені найстрашнішою трагедією ХХ століття.

Особливої ваги, за його словами, ця пам’ять набуває сьогодні, коли Україна знову виборює свою свободу, незалежність і право на мирне майбутнє. «Зло можна здолати лише єдністю, силою духу, любов’ю до Батьківщини та готовністю боронити правду», — підкреслив Олександр Наумов.

Від імені ветеранів ракетних та космічних військ він висловив глибоку вдячність усім захисникам минулого й сучасності, хто стояв і стоїть на сторожі миру, безпеки та державності України, побажав кожній українській родині миру, міцності, добробуту та впевненості у завтрашньому дні.

Голова Київської міської організації ветеранів України Валентин Тимофійович Свідельський оголошує хвилину мовчання

Використано повідомлення та фото Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА.

1 Comment

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.


*