У Житомирі відзначили 116-річчя від дня народження Сергія Корольова (фото, відео)

12 січня 2023 року у Житомирі відбулись заходи з нагоди 116-річчя від дня народження конструктора ракет і космічних кораблів Сергія Павловича Корольова. До заходів в онлайн та офлайн форматах долучилися представники керівництва області, міста, управління культури та музеїв України.

Пам’ять видатного вченого вшанували покладанням квітів до пам’ятника С.П.Корольову, що в центрі міста, та до бюста С.П.Корольова біля Національного музею космонавтики. Потім урочистості продовжилися у самому музеї.

В експозиції «Космос» гостям музею космонавтики було представлено презентацію про роботу під час війни, відвідувачі подорожували Всесвітом у зорельоті «Еней», дивилися фільми, присвячені С. П. Корольову. У меморіальному будинку-музеї було презентовано дві виставки з фондів, де гості побачили родинні реліквії та особисті речі Сергія Павловича.

Керівник Житомирської ОВА Віталій Бунечко у соцмережі Фейсбук зазначив: «З його іменем пов’язані величні події в історії людства. Для всього світу він був та залишається Головним конструктором, який вивів нас до зірок. Все життя Корольова – точне відображення епохи. Він пізнав і тріумфи, і трагедії. Сергій Павлович є однією з найвеличніших особистостей 20 століття в області космічного ракетобудування та ключовою фігурою в освоєнні людиною космосу».

Життя легендарного конструктора розпочалося в Житомирі, у невеличкому будинку по вулиці Дмитрівський, 5, де з 1970 року діє експозиція “Меморіального будинку-музею академіка С.П. Корольова”.

До Житомира родина Корольових — Павло Якович та Марія Миколаївна – приїхала влітку 1906 року. Павло Якович Корольов — батько майбутнього конструктора — народився і виріс у Могильові. Закінчив Могильовську духовну семінарію, а згодом Ніжинський історико-філологічний інститут князя Безбородька. Саме у Ніжині він й познайомився з майбутньою дружиною Марією — дочкою ніжинських купців Москаленків. На час одруження Марії ледь виповнилося 17 років, вона щойно закінчила гімназію.

 У Житомирі Павло Якович Корольов отримав місце вчителя російської мови та словесності у першій житомирській чоловічій гімназії. Неподалік від гімназії, що розміщувалася у центральній будівлі нинішнього Житомирського державного університета імені І.Франка, молоде подружжя Корольових винайняло квартиру з 4-х кімнат. І саме тут зимової ночі з 12-го на 13-е січня 1907 року (за новим стилем) і народився маленький Сергійко. З`явитися на світ Сергійку допомогла бабуся Марія Матвіївна Москаленко, яка для цього приїхала з Ніжина.

А вже 14 січня Сергійка охрестили у домовій церкві Святої Софії при земському притулку для підкинутих дітей, де священиком був Анатолій Середович — приятель Павла Яковича. Він викладав Закон Божий у гімназії, де працював Корольов. Хрещеними батьками Сергійка стали викладач другої житомирської чоловічої гімназії Сергій Базилевич та дружина викладача тієї ж гімназії Софія Титова (подружжя Титових були сусідами Корольових).

На жаль, Житомир не приніс щастя молодій родині. За спогадами Марії Миколаївни, її життя у Житомирі було досить сумним та одиноким. За її словами, Павло Якович мав складний характер. Через ревнощі він не дозволяв  дружині заводити друзів і навіть листуватися з братами.

Єдиною розрадою для молодої жінки був маленький син. У Житомирі Сергійко зробив свій перший самостійний крок та вимовив перше слово. А вже влітку 1908 року Корольови назавжди залишають Житомир.

Більше у Житомирі Сергію Корольову бути не довелося. І, звісно, спогадів про цей період життя у нього не лишилося. Але, на щастя, зберігся будинок, де він народився. Саме це й дозволило згодом створити у Житомирі музей, яким пишаються житомиряни і який давно став візитівкою міста.

За матеріалами змі та Національного музею космонавтики

ххх

В минулі рокі Київська організація ветеранів Ракетних та космічних військ неодноразово організовувала та приймала участь в різноманітних заходах, присвячених Дню космонавтики, ювілеям С.П. Корольова, тощо.

2019 рік

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.


*