16 серпня – день заснування Міжнародної академії астронавтики

Міжнародна академія астронавтики (англ. International Academy of Astronautics, IAA) — міжнародна громадська організація, що об’єднує провідних вчених і інженерів в області космічних досліджень.

Академію засновано 16 серпня 1960 року, під час 11-го Міжнародного конгресу з астронавтики, за ініціативою Теодора фон Кармана. Незалежна неурядова організація, що є визнаною Об’єднаними Націями у 1996 році. Зареєстрована у Стокгольмі (Швеція).

Мета академії — сприяння дослідженням космічного простору і його використанню в мирних цілях. Під егідою академії видається науковий журнал Acta Astronautica.

Регулярні збори відбуваються кожних два роки. Опікунська Рада, що збирається двічі на рік, складається з президента, чотирьох віце-президентів та двадцяти восьми опікунів, по сім від кожної з секцій: Фундаментальні науки; Інженерні науки; Медико-біологічні науки; Соціальні науки.

Міжнародна академія астронавтики організовує щорічно Міжнародний астронавтичний конгрес спільно з Міжнародною астронавтичною федерацією і Міжнародним інститутом космічного права), близько 20 конференцій і симпозіумів з космічних досліджень. Під егідою академії діє близько 30 робочих груп, що вивчають різні аспекти астронавтики, — від фізики Сонця до психології поведінки людини в космосі.

Найважливішою ініціативою Академії є започаткування серії «Космічних досліджень» та «Позиційних документів» з багатьох аспектів міжнародних кооперативних зусиль у галузі досліджень та можливого мешкання у Сонячній системі та поза її межами: космічне сміття; малі супутники; декларація про принципи, що стосуються діяльності після виявлення Позаземного розуму; безпека позакорабельної діяльності та інтероперабільність скафандру; недорогі наукові супутникові місії; дослідження Місяця та Марса; наступні кроки у дослідженні Далекого Космосу; космос задля сприяння миру; управління космічним рухом; управління знаннями у космічній діяльності; економічно вигідні місії спостереження за Землею.

Академія налічує 1242 члени з 86 країн, в т.ч. з України.

Міжнародна академія астронавтики відзначила своєю нагородою 2016 року в категорії «Найкраща книга в галузі фундаментальних наук» тритомне видання «Dark energy and dark matter in the Universe», опубліковане Видавничим домом «Академперіодика» Національної академії наук України в 2013—2015 рр.

В 2019 році почесним академіком Міжнародної академії астронавтики став другий президент України Леонід Кучма.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*