Іменем Івана Косенко буде названа одна з вулиць міста Умань

На ім’я голови Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ Олександра Наумова надійшла відповідь від Уманського міського голови Ірини Плетньової на клопотання організації, щодо найменування однієї з вулиць міста Умань іменем академіка Івана Косенко.

Міський голова повідомила, що клопотання організації було розглянуто та підтримано на засіданні комісії з питань збереження історичної спадщини, найменування, перейменування вулиць, провулків, площ, скверів та встановлення пам’ятних знаків в Уманській міській територіальній громаді.

Київська організація ветеранів Ракетних та космічних військ висловлює слова щирої вдячності Уманському міському голові Ірині Плетньовій та членам комісії за підтримку ініціативи організації. Сподіваємось, що рішення про увічнення імені Івана Косенко буде підтримане всіма депутатами Уманської міської ради. Переконані, що заслуги Івана Косенка перед народом України та жителями міста Умань є беззаперечними та заслуговують на таке рішення.

Іван Семенович Косенко (1940-2022) – відомий вчений, дендролог, доктор біологічних наук, член-кореспондент Національної академії наук України, професор Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, повний кавалер ордена «За заслуги», лауреат Державної премії України в галузі архітектури, премій НАН України, заслужений працівник культури України, Почесний громадянин м. Умань

Більше половини свого життя Іван Косенко присвятив Національному дендрологічному парку «Софіївка» НАН України – одному з Семи чудес України. Він був директором цієї станови останні 42 роки.

Очолюючи цю унікальну пам’ятку архітектури і садово-паркового мистецтва, він зумів вдихнути в неї нове життя і перетворити на потужну наукову установу, яка отримала статус національної. Завдяки його неабияким організаторським якостям парк «Софіївка» швидко відновився після жахливих наслідків катастрофічної повені у 1980 році, став ще гарнішим та відновив свою справжність. Свідченням цього є включення Софіївки до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Іван Семенович є автором понад 350 наукових і науково-популярних праць та 30 монографій, отримав 7 авторських свідоцтв на нові сорти рослин і 7 патентів на способи посіву насіння деревних рослин.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*